abs t medenyABS-T priesvitný s odtieňom medi (Akrylonitrilbutadiénstyrén)

ABS-T je zdokonalenou verziou najčastejšie používaného materiálu ABS. Má vyššiu tepelnú odolnosť ako ABS. Je amorfný, tvrdý, pevný, ohybný a odolný a je ideálny pre tlač dielov, ktoré musia odolať vysokým aj nízkym teplotám a mechanickému poškodeniu. Je možné ho povrchovo upraviť acetónom pre získanie lesku. Je zdravotne nezávadný a jeho základná verzia ABS sa používa na výrobu hračiek (LEGO), hudobných nástrojov alebo dokonca aj pri tlači dielov pre automobilový priemysel. Tento materiál je čiastočne transluminentný a vytvára zaujímavý efekt pri presvietení.

Odporúčaná teplota tlače: 200-230 °C
Teplota platformy: 90-110° C
Rýchlosť tlače: 55mm/s

 

 abs plus striebornyABS+ strieborný (Akrylonitrilbutadiénstyrén)

 O 40% pevnejší ako štandardný ABS materiál, ideálny pre modelovanie funkčných prototypov. Amorfný termoplastický polymér odolný voči mechanickému poškodeniu ideálny pre modelovanie funkčných prototypov, výrobu nástrojov a modelov určených pre koncové použitie. ABS+ materiálom je možné vytvárať pevnejšie, hladšie a detailnejšie modely.

Odporúčaná teplota tlače: 235-255 °C
Teplota platformy: 90-100° C
Rýchlosť tlače: 55mm/s

 

abs bielyabs ciernyABS čierny a biely (Akrylonitrilbutadiénstyrén)

Amorfný, tvrdý, pevný, ohybný a odolný materiál ideálny pre tlač dielov, ktorý musia odolať vysokým aj nízkym teplotám a mechanickému poškodeniu. Je možné ho povrchovo upraviť acetónom pre získanie lesku. Je zdravotne nezávadný a používa sa na výrobu hračierk (LEGO), hudobných nástrojov a dokonca aj v automobilovom priemysle.

Odporúčaná teplota tlače: 200-230 °C
Teplota platformy: 80-120° C
Rýchlosť tlače: 55mm/s

 

pet transparent

PET transparentný (PolyEthylene Terephthalate)
Priesvitný, pevný, pružný, nárazuvzdorný a ľahký materiál vhodný aj pre styk s potravinami. Materiál je kryštálovo číry, avšak po roztavení a opätovnom stuhnutí stráca na svojej priehľadnosti.

Odporúčaná teplota tlače: 230-260 °C
Teplota platformy: 60-70° C
Rýchlosť tlače: 90mm/s

 

pla bezovy

pla oranzovypla zlatypla zelenyPLA béžový, oranžový, zlatý a zelený (Poly Lactic Acid)
Najpoužívanejší a najobľúbenejší materiál pre 3D tlač. Počas tlače nezapácha a neskrúca sa. Je vytvorený z obnoviteľných zdrojov a často sa využíva aj ako obal pre potraviny a v medicínskej oblasti. Je veľmi tvrdý, pevný a pružný, mäknúť začína pri nižšej teplote než ABS (45°C).

Odporúčaná teplota tlače: 180-220 °C
Teplota platformy: 20-55° C
Rýchlosť tlače: 100mm/s